Rabobank investeert fors in waterzuinig bouwen

  • 35 jaar expertise in water
  • Betrouwbare kwaliteit
  • Innovatieve oplossingen
  • Uitstekende service

28 oktober 2025

Rabobank investeert fors in waterzuinig bouwen

De coöperatieve Rabobank en dochter BPD hebben de handen ineengeslagen om samen meer nieuwbouwwoningen te bouwen met natuurlijke materialen en drinkwaterbesparende systemen. Rabobank stelt hiervoor de komende vier jaar in totaal ruim € 100 miljoen beschikbaar. Met dit coöperatief initiatief willen Rabobank en BPD het gebruik van milieuvriendelijke bouwmaterialen en drinkwaterbesparende technieken in de gebouwde omgeving stimuleren en zo bijdragen aan het verminderen van CO2-uitstoot en lager drinkwaterverbruik.

Met deze investering kijkt Rabobank verder dan alleen de projecten van BPD maar naar de gehele keten. De coöperatieve bank wil met deze bijdrage de markt voor biobased bouwen en waterbesparende maatregelen een extra impuls geven. Door de komende jaren de meerkosten van deze duurzamere toepassingen in duizenden nieuwbouwwoningen van BPD te vergoeden, wordt de vraag naar deze materialen en technieken aangewakkerd en krijgt de keten de kans zich verder te ontwikkelen. Een groeiende vraag naar biobased bouwmaterialen kan het voor boeren aantrekkelijker maken om de grondstoffen zoals vlas hiervoor te verbouwen. Ook worden producenten hierdoor aangemoedigd om hun assortiment te vergroten en te verbreden. Zo wil Rabobank een vliegwieleffect creëren dat biobased en drinkwaterbesparend bouwen aantrekkelijker maakt voor veel meer bouwprojecten in Nederland.

Impasse doorbreken

Carlo van Kemenade, Directeur Retail Nederland Rabobank: ‘Biobased bouwmaterialen worden al gebruikt, maar zijn nog weinig bekend. Daardoor is bouwen met deze materialen vaak duurder dan traditionele bouwmethoden, ondanks de voordelen. Met deze voorgenomen investering wil Rabobank de markt een stevige impuls geven, zodat biobased bouwen toegankelijker wordt. Zo willen we, samen met BPD, de impasse doorbreken en bouwbedrijven stimuleren om biobased materialen grootschaliger en daarmee efficiënter toe te passen.' Harm Janssen, ceo van BPD: 'Als BPD zijn we ontzettend blij met deze extra investering van Rabobank in onze duurzame nieuwbouwwoningen. Dankzij deze impuls kunnen we sneller meer woningen bouwen met biobased materialen, zodat deze duurzamere bouwmethoden toegankelijker worden. Door dit te combineren met drinkwaterbesparende oplossingen, willen we bijdragen aan voldoende drinkwater, nu en in de toekomst. Samen met bouwpartners onderzoeken we hoe we schaalvoordelen en lagere kosten kunnen realiseren, zodat duurzamer bouwen meer de standaard wordt.'

Bron: www.bpd.nl

Meer interessante nieuwsberichten

Neerslagtekort 2025

Dit jaar zit voorlopig bij de 5% droogste jaren

25 augustus 2025

Het jaar is natuurlijk nog lang niet voorbij, maar voorlopig behoort 2025 tot de 5% droogste jaren van de afgelopen 100 jaar. Opvallend is het grote verschil tussen de verschillende regio's, vooral het Zuidwesten van het land heeft het zwaar te verduren, terwijl het Noordoosten met veel minder tekort kampt. En dat terwijl de voorgaande jaren juist veel neerslag te zien gaven.Gemiddeld valt er jaarlijks 850mm, in 2023 was dat meer dan 1.100mm en in 2024 bijna 1.000mm. Benieuwd wat de komende maanden ons nog gaan brengen.
Kraan met regenwaterput 6m3

Inspiratie voor regenwatergebruik bij 5 woningen in Assen

13 augustus 2025

Ter Steege Bouw- en Vastgoed plaatst in opdracht van woningcorporatie Actium regenwatersystemen bij 5 woningen in de nieuwbouwwijk Kloosterakker in Assen. Wil je meer weten? Bekijk dan deze video.
Douchen met regenwater

Wat is het verschil tussen regenwater en grijswater?

09 april 2025

In Nederland wordt regenwater nog wel eens grijswater genoemd, maar dat is toch echt wat anders. Regenwater valt uit de lucht en grijswater is het licht verontreinigde afvalwater van de douche, het bad, de wastafels en eventueel de wasmachine.Lees verder.