Mijn Waterfabriek in het nieuws

  • 35 jaar expertise in water
  • Betrouwbare kwaliteit
  • Innovatieve oplossingen
  • Uitstekende service

11 augustus 2022

Mijn Waterfabriek in het nieuws

In deze gortdroge zomer is er veel aandacht voor waterproblematiek en daarom komt Mijn Waterfabriek volop in beeld.

In de Stentor verscheen een artikel met de kop: Waterspecialist Johan uit Hardenberg ziet voorspelling uitkomen: 'Ook in Nederland kan water opraken'. Lees het hele artikel hier

In het NOS Journaal verscheen een item regenwatergebruik waarin onze partner Rob Steltenpohl uitlegde wat het nut daarvan is. Bekijk het hier terug.

Op RTV Oost werd in het nieuws een item gewijd aan zelfvoorziening met regenwater. Maruschka Wubbels heeft Vitens niet nodig. Bekijk het hier.

In Amsterdam wordt bij de Mannoury woontorens grijs water hergebruikt voor de beplanting op het dak en de balkons. Bekijk hier de video.

En ook Hart van Nederland liet zien wat je met regenwater kunt doen om minder drinkwater te gebruiken. Dat zie je hier.

Meer interessante nieuwsberichten

Vijf regenwatersystemen Ter Steege en Actium in Assen

Webinar regenwatersystemen 4 maart

29 januari 2026

We organiseren weer een webinar over regenwatersystemen. Ben je bouwprofessional en wil je alles weten over de opvang en het gebruik van regenwater meld je dan hier aan. Deelname is gratis.
podcast bureau Stoer

Podcast van bureau Stoer over (het voorkomen van) watercongestie

27 januari 2026

In 2014 had Johan Bel een visie: water wordt schaars. En dus startte hij ‘Mijn waterfabriek’ een bedrijf dat installaties levert voor het filteren van regenwater en grijs afvalwater. “Ik was er te vroeg bij”, zegt Bel in deze aflevering van Bureau Stoer. En hij kan er achteraf hard om lachen.Twaalf jaar later echter, komt zijn voorspelling toch uit. De voor zijn circulaire watersystemen neemt een vlucht en watercongestie begint echt een probleem te worden. "Aanvragers van tientallen verbouw- en nieuwbouwprojecten krijgen nul op rekest. Wat dat betekent? Dat ze geen aansluiting krijgen of een veel kleinere dan ze wensen. De oplossing? Vlaanderen achterna. Verplicht het gebruik van regenwater. Prima voor een douchebeurt, want regenwater is heerlijk zacht.”Lees verder 
Regenwaterput 6m3

Zelfvoorzienend zijn begint bij water

02 december 2025

U heeft het de afgelopen tijd vast overal voorbij zien komen: de overheid adviseert om een noodpakket klaar te hebben voor 72 uur.Maar… wat doet u als de drinkwatertoevoer ineens wordt beperkt?Met een regenwatersysteem ben je niet alleen duurzaam bezig, maar ook beter voorbereid op noodsituaties.Regenwater bufferen = zekerheid in huis.
Waterstroom 2025

Mijn Waterfabriek is winnaar Waterstroom 2025

06 november 2025

Tijdens het Wateratelier van de Overijsselse Wateraanpak reikte Gedeputeerde Martijn Dadema de Waterstroom (de prijs voor het beste initiatief dat bijdraagt aan de wateropgave) uit aan Johan Bel van Mijn Waterfabriek. "Een inspirerend voorbeeld van hoe inwoners en partners samen werken aan een waterbewuste toekomst. Hun inzet laat zien hoe creativiteit, samenwerking en doorzettingsvermogen bijdragen aan een klimaatbestendig Overijssel". En daar zijn we natuurlijk hartstikke trots op.