• 30 jaar expertise in water
  • Betrouwbare kwaliteit
  • Innovatieve oplossingen
  • Uitstekende service

17 juni 2019

Afvalwater is geld waard

Melkproducent FrieslandCampina DMV in Veghel gaat geld ontvangen om haar afvalwater te blijven lozen op de zuivering. Daarmee wordt afvalwater geld waard en is mogelijk een nieuwe trend gezet. Het gaat om een bedrag van ongeveer € 500.000,-

DMV levert circa twintig procent van de totale capaciteit bij de zuivering in Dinther. Als zij zelf een zuivering zouden bouwen, dan vindt er een onderbenutting van de capaciteit van de zuivering van het waterschap plaats en daarmee worden de kosten opgedreven voor alle huishoudens en bedrijven die er wél gebruik van maken.

Om dat te voorkomen is die anti-afhaakregeling voor bedrijven in het leven geroepen door het ministerie van I&M, met instemming van Europa. Als bedrijven goed kunnen onderbouwen en aantonen dat ze zelf zouden kunnen zuiveren op hun eigen terrein, dan wordt dat behoorlijk zwaar getoetst. Als die toets positief is, dan komen ze in aanmerking voor een subsidie.

Bron: bd.nl 23-10-17

Meer interessante nieuwsberichten

Toilet doorspoelen

Webinar regenwatersystemen

22 mei 2025

Woensdag 21 mei hebben we weer een webinar gehouden over regenwatersystemen. Heb je deze gemist of wil je terugkijken? Dan kan dat hier.
Douchen met regenwater

Wat is het verschil tussen regenwater en grijswater?

09 april 2025

In Nederland wordt regenwater nog wel eens grijswater genoemd, maar dat is toch echt wat anders. Regenwater valt uit de lucht en grijswater is het licht verontreinigde afvalwater van de douche, het bad, de wastafels en eventueel de wasmachine.Lees verder. 
Lege regenwaterput

Wat gebeurt er als mijn regenwatertank leeg is?

09 april 2025

In langdurige periodes met weinig neerslag kan het gebeuren dat een regenwatertank leeg raakt. Gelukkig is ieder regenwatersysteem voorzien van drinkwatersuppletie, dus een backup van leidingwater is er altijd. Afhankelijk van het type regenwatersysteem zijn er dan twee opties.Lees verder. 
Sas van Gent

Planten vervangen dakpannen op schuine daken in Sas van Gent

19 maart 2025

Sas van Gent heeft een primeur. Daar worden namelijk de eerste vier woningen in Zeeland gebouwd met een normaal schuin dak vol met groene plantjes in plaats van dakpannen. De woningen worden ook op andere manieren zo milieuvriendelijk mogelijk gemaakt. Zo komen er op het dak ook zonnepanelen en wordt  regenwater opgevangen in een ondergrondse opslagtank, zodat het later gebruikt kan worden. Mijn Waterfabriek leverde hiervoor de techniek.